Newsletter - archiwum
Archiwum
newslettera
Zobacz nasz profil na Facebooku


| DuoKomp Delegacje 1.9.2 – nowa stawka diety w podróży krajowej

W związku ze zmianą domyślnej (urzędowej) stawki diety w krajowej podróży służbowej obowiązującą od 28 lipca 2022 r. opublikowaliśmy nową wersję programu Delegacje. Należy również zwrócić uwagę na dość istotną kwestię, że zmiana stawki diety ma wpływ także na rozliczenia ryczałtowe w zakresie przejazdów miejscowych oraz noclegów, gdyż bazują one na określonym procencie (ułamku) stawki diety.

Czy aktualizacja jest konieczna?

Z technicznego punktu widzenia w programie zakodowana jest jedynie domyślna, urzędowa stawka diety wynikająca z obowiązujących przepisów. Wartość tę jednak zawsze można zmienić na potrzeby konkretnego rozliczenia i dotyczy to również przejazdów miejscowych oraz noclegów. Wiąże się to z faktem, że podróże służbowe nie muszą być w każdym przypadku rozliczane wg stawek urzędowych. W praktyce stosowane są również różne wartości umowne.

W związku z powyższym korzystanie z poprzednich wersji programu nie wyklucza poprawnego rozliczania delegacji wg stawek urzędowych – tworząc rozliczenia należy wówczas wyedytować odpowiednie pola. Nie mniej jednak ze względu na wygodę korzystania z programu oraz w celu uniknięcia błędów w rozliczeniach zalecamy mimo wszystko aktualizację.

Więcej informacji i aktualizacja

Link do instalatora programu: https://www.twinpoints.pl/programs/dl/index.php?id=14&f=22

Instrukcja jak dokonać aktualizacji: https://www.twinpoints.pl/programs/dl/index.php?id=7#updateguide

Na chwilę obecną aktualizacja jest darmowa we wszystkich opcjach licencyjnych i nie wymaga wygenerowania nowego klucza aktywacyjnego.