Newsletter - archiwum
Archiwum
newslettera
Zobacz nasz profil na Facebooku


| DuoKomp Księga Podatkowa 2020

Dostępna jest pierwsza wersja programu w edycji na rok 2020. Na początek wprowadza ona następujące zmiany:

  • sposób obliczania zaliczek na podatek dochodowy dostosowany do przepisów obowiązujących od okresu za styczeń 2020 r. - w zakresie nieobjętym okresem przejściowym IV kw. 2019 r. i tym samym edycją 2019 programu,
  • ulepszone narzędzie importu danych z programu Proste Faktury,
  • zaktualizowane i uzupełnione Kalkulatory i weryfikatory.

JPK-V7M / JPK-V7K

Nie jest oczywiście zaskoczeniem, że jedną z najbardziej „oczekiwanych”, ale i nieco kontrowersyjnych nowości podatkowych tego roku jest planowane wprowadzenie nowych struktur JPK, które zastąpią dotychczasowy JPK-VAT oraz deklaracje VAT7 i VAT7K. Nowe struktury będą miały wsparcie w programie DuoKomp Księga Podatkowa i zostaną udostępnione w odpowiednim czasie uwzględniającym moment wejścia w życie zmian. Dokładna data udostępnienia tak zaktualizowanej wersji programu nie jest jednak jeszcze znana, gdyż Ministerstwo Finansów nadal publikuje kolejne robocze wersje samych struktur i nie jest do końca jasne kiedy pojawi się ich wersja ostateczna. Na chwilę obecną najbardziej prawdopodobna data aktualizacji to termin zbliżony do 1 kwietnia, gdyż zgodnie z obecnym planem i przepisami przynajmniej niektórych użytkowników nowe obowiązki obejmą właśnie z tym dniem.

Więcej informacji i aktualizacja

Link do instalatora programu:
http://www.duokomp.pl/programs/kp/index.php?id=14&f=32

Instrukcja jak dokonać aktualizacji:
http://www.duokomp.pl/programs/kp/index.php?id=7#updateguide

Aktualny cennik programu i aktualizacji:
http://www.duokomp.pl/programs/kp/cenniki

Jak co roku użytkownicy bezpośrednio poprzedniej edycji programu (w tym wypadku 2019) mogą liczyć na atrakcyjny rabat na aktualizację. Ponadto w przypadku użytkowników, którzy zakupili aktywację już w bieżącym roku, jednak w czasie, gdy dostępna była jeszcze tylko edycja 2019, nowe klucze do edycji 2020 zostały wygenerowane automatycznie. Są one dostępne w sekcji „Moje konto” na stronie internetowej programu. W razie problemów z zalogowaniem, prosimy o kontakt mailowy – na życzenie klucz do aktualnej wersji programu wyślemy także w ten sposób.