Newsletter - archiwum
Archiwum
newslettera
Zobacz nasz profil na Facebooku


| DuoKomp Kalkulatory 2023

Początek roku 2023 nie przyniósł tym razem daleko idących zmian w przepisach prawa podatkowego w zakresie objętym funkcjonalnością naszych aplikacji dla firm. Raczej drobne modyfikacje i odroczone wejścia w życie zmian z początku i połowy roku 2022. W przypadku pakietu Kalkulatorów opublikowaliśmy jednak nową wesję w formie, która zawiera znacznie więcej przydatnych nowości niż wynikałoby to tylko ze zmian w prawie. Jest to też dopiero początek kolejnych aktualizacji, które będziemy wprowadzać sukcesywnie w kolejnych tygodniach i mięsiącach.

Zmiany w przepisach

Ze względu na zmiany w prawie obowiązujące od 1 stycznia 2023 r. zaktualizowane zostały:

  • Kalkulator wynagrodzeń z umowy o pracę
  • Kalkulator wynagrodzeń z umów cywilnoprawnych
  • Kalkulator diet krajowych

W tym zakresie zaktualizowano zarówno kalkulatory online jak również pakiet instalowany w systemie Windows.

Nowe kalkulatory

Rozpoczęliśmy proces rozszerzania naszego pakietu o nowe moduły. Na chwilę obecną dodane zostały:

Nowe moduły wystąpują zarówno w pakiecie online jak i dla Windows. W najbliższym czasie można się przy tym spodziewać kolejnych zupełnie nowych kalkulatorów.

Funkcjonalność wydruku

We wszystkich kalkulatorach – na razie w pakiecie dla systemu Windows – wprowadziliśmy opcję podglądu i wydruku danych wyjściowych oraz wyników obliczeń. Taka sama funkcjonalność będzie w najbliższych czasie wprowadzana w pakiecie online – prawdopodobnie sukcesywnie dla poszczególnych modułów.

Inne zmiany

Niezależnie od powyższego wprowadziliśmy też pewną ilość modyfikacji w interfejsach użytkowników kalkulatorów dla Windows – przede wszystkim w kalkulatorach wynagrodzeń oraz walutowym. Dzięki temu korzystanie z nich stało się wygodniejsze i bardziej przejrzyste.

Naturalną na początku każdego roku podatkowego zmianą są również zaktualizowane parametry na stronie internetowej. W tym roku dodatkowo zostały one poszerzone o tabelę stawek odsetek za opóźnienie w transakcjach handlowych – w związku z pojawieniem się odpowiedniego kalkulatora w pakiecie.