Newsletter - archiwum
Archiwum
newslettera
Zobacz nasz profil na Facebooku


| DuoKomp Księga Podatkowa 2023 (9.0)

Udostępniliśmy do pobrania nową wersję programu do księgowania PKPiR oraz VAT na rok 2023. Uwzględnia ona zarówno zmiany w przepisach mające zastosowanie do rozliczeń dokonywanych w roku 2023, jak również niezależne od tego przydatne zmiany użytkowe – o czym krótko niżej.

Przy tej okazji miło nam również zwrócić uwagę, że w najbliższych dniach minie 10 lat od publikacji pierwszej wersji programu. Przez ten czas zaszło zarówno w nim jak i w podatkach bardzo wiele, czasem niemalże rewolucyjnych zmian. Dlatego cokolwiek nie przyniesie przyszłość, zachęcamy wszystkich użytkowników do zgłaszania nam swoich potrzeb i spostrzeżeń odnośnie programu. W miarę możliwości staramy się, aby wdrożyć je w naszych rozwiązaniach i dzięki temu pozostać z naszymi użytkownikami przez kolejną długą dekadę :)

Zmiany w przepisach

W związku ze zmianami w przypisach prawa nowa edycja programu zawiera:

  • obliczanie miesięcznej składki zdrowotnej dla roku 2023,
  • całkowicie nowe narzędzie do rocznego obliczania składki zdrowotnej,
  • uaktualnione rozliczenie składki zdrowotnej w podatku liniowym dla roku 2023,
  • uaktualnione obliczanie wynagrodzeń dla roku 2023,
  • aktualne dołączone Kalkulatory 2023.

Inne zmiany

Niezależnie od powyższego, program zawiera nową bardzo przydatną funkcjonalność w postaci alternatywnego widoku księgowań w trybach PKPIR oraz VAT. Innymi słowy, widok księgowań może albo tak jak do tej pory odzwierciedlać kolumny z rozporządzeniowego wzoru PKPIR, albo pokazywać kolumny z danymi typowymi dla rozliczenia VAT. Wprowadzenie takiej możliwości było sugerowane przez część użytkowników w związku ze znaczym rozrostem opcji księgowania VAT wraz z pojawianiem się kolejnych wersji JPK-VAT i JPK-V7. Okazywało się bowiem, że przy znacznej ilości księgowań standardowy widok PKPIR nie tylko nie ułatwiał, ale wręcz utrudniał weryfikację księgowań vatowskich.

Więcej informacji i aktualizacja

Link do instalatora programu:
http://www.twinpoints.pl/programs/kp/index.php?id=14&f=32

Instrukcja jak dokonać aktualizacji:
http://www.twinpoints.pl/programs/kp/index.php?id=7#updateguide

Aktualny cennik programu i aktualizacji:
http://www.twinpoints.pl/programs/kp/cenniki

Jak co roku użytkownicy bezpośrednio poprzedniej edycji programu (w tym wypadku 2022) mogą liczyć na atrakcyjny rabat na aktualizację. Ponadto w przypadku użytkowników, którzy zakupili aktywację już w bieżącym roku, jednak w czasie, gdy dostępna była jeszcze tylko edycja 2022, nowe klucze do edycji 2022 zostały wygenerowane automatycznie. Są one dostępne w sekcji „Moje konto” na stronie internetowej programu oraz zostaną wysłane dodatkowo również w wiadomości email.