Duokomp Kalkulatory
Płace · Odsetki · Amortyzacja · Waluty · Podróże
Zobacz nasz profil na Facebooku
Aktualna wersja 2.8.1

DuoKomp Kalkulatory - Dokumentacja

Rozdział 1.3.
Aplikacja »
INSTALACJA

Spis treści    

Kalkulatory dla Windows

Instalator programu co do zasady musi zostać uruchomiony przez użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi, w przeciwnym razie instalacja zakończy się niepowodzeniem. Wynika to z faktu, że instalator ustawia uprawnienia do plików z parametrami, z jakich korzystają niektóre kalkulatory, tak, aby były dostępne dla każdego użytkownika zalogowanego do systemu Windows.

Jeżeli określony składnik pakietu zapisuje potrzebne mu parametry w postaci pliku, wówczas plik ten składowany jest bezpośrednio w katalogu pakietu. W typowych warunkach katalog ten będzie wyglądał mniej więcej następująco:

Kalkulatory - katalog instalacyjny

Jakkolwiek zaleca się użycie oryginalnego instalatora pochodzącego od producenta, teoretycznie z programu można korzystać również po zwykłym skopiowaniu jego kompletnego katalogu do innej lokalizacji. W ten sposób można np. umieścić program na pendrivie i ficzycznie nosić go ze sobą.

Kalkulatory online

Wersja online nie wymaga instalacji, można korzystać z niej od razu po wejściu na odpowiednią podstronę serwisu internetowego programu.

Spis treści