Newsletter - archiwum
Archiwum
newslettera
Zobacz nasz profil na Facebooku


| Proste Faktury 3.8.1 / Sprzedaż i Magazyn 1.6.3 – wsparcie dla JPK-FA (4)

Od kilku dniu dostępne są nowe wersje naszych aplikacji do fakturowania i obsługi sprzedaży, które wprowadzają m.in. możliwość tworzenia najnowszej wersji struktury JPK-FA (4). Jakkolwiek wprowadza ona jedynie bardzo ograniczone zmiany, dotyczące specyficznych procedur nie objętych na chwilę obecną funkcjonalnością naszych aplikacji, użytkownicy mogą mimo wszystko potrzebować obsługi nowych struktur. Wynika to z faktu, że niezależnie od zakresu zmian w kolejnych wersjach JPK-FA oraz niezależnie od tego jakich okresów rozliczeniowych one dotyczą, administracja skarbowa akceptuje najczęściej tylko najnowsze ich wersje.

Inną istotną zmianą wprowadzoną w programach Proste Faktury 3.8.1 oraz Sprzedaż i Magazyn 1.6.3 jest również aktualizacja funkcjonalności pobierania kursów walut z serwerów NBP po 20 maja br. Wprowadzone wówczas zmiany na serwerach NBP w zakresie udostępniania kursów walut spowodowały, że w poprzednich wersjach naszych programów funkcjonalność ta przestała całkowicie działać.

Oba programy zawierają również najnowsze tabele stawek odsetek ustawowych za zwłokę – na potrzeby tworzenia dokumentów windykacyjnych – oraz najnowsze wersje dołączonych kalkulatorów i weryfikatorów.

W związku z publikacją nowych wersji programów Proste Faktury oraz Sprzedaż i Magazyn, standardowo zaktualizowaliśmy również program Księga Podatkowa (wersja 8.2) – celem zapewnienia kompatybilności importu danych z programów sprzedażowych. Prosimy, aby użytkownicy Księgi Podatkowej i jednocześnie któregoś z programów sprzedażowych wzięli to pod uwagę przed dokonaniem aktualizacji któregokolwiek z tych rozwiązań.

 

Więcej informacji i aktualizacja

Proste Faktury

 • Bezpośredni link do instalatora wersji 3.8.1:
  https://www.twinpoints.pl/programs/getfile.php?id=2
 • Instrukcja jak dokonać aktualizacji:
  https://www.twinpoints.pl/programs/fv/index.php?id=7#updateguide
 • Aktualny cennik:
  https://www.twinpoints.pl/programs/fv/cenniki
 • Zasady aktualizacji:
  • dla posiadaczy aktualnej licencji czasowej, aktualizacja ogranicza się do pobrania i zainstalowania nowej wersji programu; aktualizacja jest wówczas całkowicie bezpłatna;
  • użytkownicy, których ostatnią licencją jest licencja bezterminowa na wersje 2.x i którzy od razu dokonają bezterminowej aktualizacji do wersji 3.x, skorzystają z atrakcyjnych rabatów;
  • użytkownicy, których ostatnią licencją jest licencja bezterminowa na wersje 1.x mogą dokonać aktualizacji bezterminowej do wersji 3.x w przeznaczonej specjalnie dla nich niższej cenie.

Sprzedaż i Magazyn