Newsletter - archiwum
Archiwum
newslettera
Zobacz nasz profil na Facebooku


| Proste Faktury 3.8 / Sprzedaż i Magazyn 1.6.1

W związku ze zmianami w przepisach prawa, które zaczęły obowiązywać w ostatnich dniach, opublikowaliśmy nowe wersje programów Proste Faktury oraz Sprzedaż i Magazyn. Co do istoty modyfikacje i nowości w obu programach są zbieżne i obejmują:

 • wsparcie dla nowej wersji JPK-V7M/K (2) w części ewidencyjnej, na potrzeby wymiany danych z innymi systemami, w zakresie objętym funkcjonalnością naszych programów,
 • aktualne tabele odsetek ustawowych za opóźnienie na potrzeby tworzenia dokumentów windykacyjnych (patrz też niżej),
 • dołączony aktualny pakiet Kalkulatory 2022 – w tym w szczególności nowe kalkulatory wynagrodzeń oraz odsetek ustawowych,
 • opcja generowania faktur i dokumentów zamówień z podwójnym zestawem stron, każdy w odrębnym języku – uzupełnia to zmiany w zakresie obsługi języków wprowadzone w Prostych Fakturach 3.6.1 oraz Sprzedaży i Magazynie 1.5.2 i powinno zainteresować użytkowników współpracujących z kontrahentami zagranicznymi.
 

Tabele stawek odsetek ustawowych za opóźnienie

Na potrzeby wewnętrznych kalkulatorów odsetek ustawowych za opóźnienie, używanych przy tworzeniu wezwań do zapłaty oraz not odsetkowych, oba programy korzystają z wbudowanej tabeli stawek tych odsetek. W związku z tym za zmianami stawek musi iść również instalacja nowej wersji oprogramowania. Do tej pory nie było to poważniejszym problemem, gdyż stawki odsetek zmieniały się co najwyżej okazjonalnie. Jednak w ostatnim czasie dochodzi do tego co kilka tygodni. O ile jednak w przypadku nieskomplikowanych technicznie Prostych Faktur udostępnienie nowej konsolidacji i jej zainstalowanie przez użytkowników nie stanowi większego problemu, o tyle w dużym i zaawansowanym pakiecie Sprzedaż i Magazyn jest to spore utrudnienie. W efekcie aktualizacje dokonywane były w ostatnim czasie z opóźnieniem, które nie jest akceptowalne dla części użytkowników. Aby rozwiązać ten problem, planujemy wprowadzić w ciągu kilku najbliższych tygodni mechanizm aktualizacji online tabeli stawek odsetek ustawowych za opóźnienie w programie Sprzedaż i Magazyn. Prawdopodobnie będzie to opcja dostępna dla administratora systemu w module Menedżer Serwera.

 

Skojarzone zmiany w innym oprogramowaniu

Ze względu na zmiany w przepisach prawa wchodzące w życie z początkiem br. aktualizacji wymagają wszystkie nasze programy wspomagające zarządzanie firmą. Kolejność aktualizacji wynika wprost z technologicznych współzależności między poszczególnymi programami i odbywa się etapowo. Jako pierwsze zaktualizowaliśmy Kalkulatory, które w mniejszym lub większym zakresie dołączane są również do pozostałych aplikacji. Teraz publikujemy nowe wersje programów Proste Faktury oraz Sprzedaż i Magazyn, natomiast za kilka dni należy spodziewać się programu Księga Podatkowa 2022 (8.0).

Ponieważ obecnie dostępne wersje Księgi Podatkowej (najnowsza to 7.5) nie są kompatybilne w zakresie importu danych z Prostymi Fakturami 3.8 oraz Sprzedażą i Magazynem 1.6.1, zalecamy, aby użytkownicy Księgi Podatkowej korzystający jednocześnie z programu fakturująco-sprzedażowego w miarę możliwości wstrzymali się z jego aktualizacją do chwili publikacji Księgi Podatkowej 2022.

 

Więcej informacji i aktualizacja

Proste Faktury

 • Bezpośredni link do instalatora wersji 3.8:
  https://www.twinpoints.pl/programs/getfile.php?id=2
 • Instrukcja jak dokonać aktualizacji:
  https://www.twinpoints.pl/programs/fv/index.php?id=7#updateguide
 • Aktualny cennik:
  https://www.twinpoints.pl/programs/fv/cenniki
 • Zasady aktualizacji:
  • dla posiadaczy aktualnej licencji czasowej, aktualizacja ogranicza się do pobrania i zainstalowania nowej wersji programu; aktualizacja jest wówczas całkowicie bezpłatna;
  • użytkownicy, których ostatnią licencją jest licencja bezterminowa na wersje 2.x i którzy od razu dokonają bezterminowej aktualizacji do wersji 3.x, skorzystają z atrakcyjnych rabatów;
  • użytkownicy, których ostatnią licencją jest licencja bezterminowa na wersje 1.x mogą dokonać aktualizacji bezterminowej do wersji 3.x w przeznaczonej specjalnie dla nich niższej cenie.

Sprzedaż i Magazyn